Telefon : Tel :  0(224) 240 03 05 -06 

Sık Sorulan Sorular

Liposuction

SORU: Doktor bey merhaba. Benim karın bölgemde fazla kilolarım var. Bu fazlalıklardan kalıcı olarak ve kısa sürede kurtulmak istiyorum.  Liposuction yöntemi ile bu fazlalıktan kurtulmam mümkün müdür?  

CEVAP: Öncelikle bilinmesi gerekir ki Liposuction bir Zayıflama yöntemi değildir. Kilosu normal ya da normalden biraz fazla olan ve fakat vücudun belli bölgelerinde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikimi gözlenen kişiler Liposuction için en ideal adaylardır. Bu yağ birikimlerinin dışarıya doğru yapmış olduğu çıkıntılar vücut estetiğini bozmakta ve kişilerin ruhsal durumu üzerinde çok olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bayanlarda kalça, basen, uyluk (üst bacak) üst -iç kısımları, karın ve belin yan kısımları, dizlerin iç yanları, dizüstü iç ve dış bölgeleri ile ayak bileği iç ve dış kısımları, gıdı bölgesi ile kulakların alt-ön bölgesi, diğer bölgelere göre daha fazla yağ toplanması görülebilen bölgelerdir.
 Bu bölgelerde görülen yağ birikimleri kişi ne kadar diyet ve ne kadar spor yaparsa yapsın kaybolmazlar. Çünkü bu bölgelerdeki yağ dokuları karakter olarak diğer bölge yağ dokularından farklıdır. Kişi kilo aldığı zaman diğer bölge yağ dokularına göre daha çok yağ depoladıkları halde kilo verirken depoladıkları yağı muhafaza ederler. Bu kısır döngüyü kırmanın yegâne yolu liposuction operasyonudur. Liposuction ile bu bölgelerdeki çirkin görünüme neden olan çıkıntılar giderilir.