ESTETİK CERRAHİ

MEME UCU ESTETİĞİ

Meme ucu estetiği; gömük meme ucu, meme başı büyüklüğü ve genişlemesi, meme ucunun yokluğu gibi durumlarda uygulanır.

Yeniden meme yapımı için geliştirilmiş çeşitli yöntemler vardır. Genel anestezi altında yapılan bu işlemler, tercih edilen yönteme göre 3 ila 6 saat arasında sürebilir. Operasyon geçiren kişinin 2 hafta içinde dikişleri alınmakta ve bu süre içerisinde istirahat etmesi önerilmektedir.

Meme ucunun içeri doğru çekilmesi meme ucu gömüklüğü olarak adlandırılır. Çökük veya tamamen içe dönük meme ucu genellikle süt kanallarının kısa olmasından veya meme ucu arkasındaki kasın çekmesinden kaynaklı olarak oluşur. Bu sorun tek memede veya her iki
memede de görülebilir.

Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkmakla beraber, doğuştan da olabilir. Nadir olarak emzirmeye bağlı olarak veya aşırı kilo verilen durumlarda veya meme kanseri nedeniyle meme ucunda çöküklük görülebilir.

Tedavi

Cerrahi müdahale ile süt kanallarının ve meme ucu duyusunu sağlayan sinirlerin korunmasına özen göstererek meme ucunu içeri
çeken kısımlar serbest bırakılır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

OPR. DR. CENGİZ BOZKURT İLE ESTETİK VE SAĞLIK ÜZERİNE RÖPORTAJ

BİZİ ZİYARET EDİN!

Adres:
Bağlarbaşı Mah. 1.Sedir Sokak Evke
Mediloft 1 15/14, 16160 Osmangazi/Bursa

Telefon:
0 (224) 240 03 05

RANDEVU ALIN

Bizimle görüşmeden, fiyat şartlarımız hakkında bilgi edinmeden lütfen karar vermeyin.