ESTETİK CERRAHİ

YÜZ GERME

Yaşlanma her ne kadar doğal bir süreçse de insanlar tarih boyunca bunu tersine çevirmenin yollarını aramıştır.

Yüz germe yaşlanma belirtilerini düzeltmek ve bazen de ortadan kaldırmak için uygulanan estetik amaçlı bir işlemdir. Yüz germe ameliyatı klasik olarak, yüz ve boyunda fazla gevşek veya sarkmış cildin uzaklaştırılması için yapılır. Göz çevresindeki torbalanmalardan şikayet ediliyorsa blefaroplasti ile birlikte veya ayrı olarak yapılabilir. Peeling ve doku enjeksiyonları ile kombine edilebilir.

Yüz germe ameliyatları, yapılacak ameliyatın büyüklüğüne ve hastanın durumuna bağlı olarak lokal yada genel anestezi altında uygulanabilir. Yüz germe operasyonları 2,5 ile 4 saat arasında sürmektedir. Hasta aynı gün taburcu edilebilir.

Yüz germe ameliyatı ile sadece deri değil, tüm cilt katmanları şekillendirilir. Cilt altındaki bağ dokuları, mimik kasları ve gevşemiş dokular düzeltilerek normal seviyeye getirilir. Kadınların yanı sıra erkekler de yüz germe operasyonları yaptırmaktadır. Belirli bir yaş sonrasında deride oluşan gevşeme ve sarkmaları toparlamak için yüz germe ameliyatı tercih edilir.

Yüz germe ameliyatının tercih edildiği durumlardan bir diğeri ise, ciddi kilo veren kişilerin ciltlerinde oluşan sarkıklardan kurtularak gergin bir cilde sahip olma isteğidir. Yüz gerdirme için belli bir yaş sınırı koymak doğru olmaz. Kişinin kendi yüzünü nasıl gördüğü, nasıl hissettiğini takiben yapılan muayene sonucu yüz germe ameliyatına ihtiyacı olup olmadığına karar verilir.

OPR. DR. CENGİZ BOZKURT İLE ESTETİK VE SAĞLIK ÜZERİNE RÖPORTAJ

BİZİ ZİYARET EDİN!

Adres:
Bağlarbaşı Mah. 1.Sedir Sokak Evke
Mediloft 1 15/14, 16160 Osmangazi/Bursa

Telefon:
0 (224) 240 03 05

RANDEVU ALIN

Bizimle görüşmeden, fiyat şartlarımız hakkında bilgi edinmeden lütfen karar vermeyin.